BLOG

Kosmetyczka turystyczna - mała i przydatna

Każda podróż, czy to kilkudniowa, czy jednodniowa wymaga przygotowania. Szykując ubrania, kosmetyki czy artykuły higieniczne, warto pomyśleć, do czego się spakować, aby móc zabrać ze sobą wszystkie potrzebne rzeczy i zaoszczędzić przy tym miejsce.

Niezbędnik każdej podróży

Przewożenie kosmetyków i niezbędnych akcesoriów w nieodpowiednim pojemniku jest mało wygodnym rozwiązaniem i przede wszystkim dość ryzykownym – przewożone szampony, żele, balsamy z łatwością mogą się wylać i zabrudzić całą zawartość walizki. Podczas takich wyjazdów kosmetyczka turystyczna jest niezastąpiona. Jej małe gabaryty sprawiają, że zajmuje niewiele miejsca w walizce czy plecaku, a przy tym z łatwością pomieści najważniejsze artykuły higieniczne.

Na rynku jest kilka dostępnych rodzajów kosmetyczek, a to, którą z nią wybierzesz, zależy od długości planowanego wyjazdu:

  • mini kosmetyczka – stworzona z myślą o miniaturach kosmetyków; idealna na krótki, samotny wyjazd z możliwie najmniejszym bagażem – często tylko małą walizką podręczną. Na tego rodzaju wyjazdach, kompaktowa, malutka kosmetyczka będzie najwygodniejszym rozwiązaniem, bo zaoszczędzi cenne miejsce i będzie lekka.
  • kosmetyczka podróżna – gdy mamy zaplanowany dłuższy wyjazd – choćby trzydniowy, większa kosmetyczka, która pomieści pełnowymiarowe kosmetyki, będzie dobrym wyborem. Wybierając kosmetyczkę tego typu, warto przyjrzeć się jej wykonaniu, zwrócić uwagę na materiał, by nie uszkodziła się od zbyt dużego ciężaru zawartości. Najlepszym wyborem będzie kosmetyczka z jedną komorą, która pomieści wszystkie niezbędne akcesoria i kosmetyki. Jej niewielkie gabaryty sprawiają, że bez problemu znajdziemy dla niej miejsce w każdej walizce czy plecaku.
  • kosmetyczka rozkładana - idealne rozwiązanie na długi wyjazd. Kosmetyczki rozkładane mają wiele przegródek, dzięki czemu bez problemu pokategoryzujesz kosmetyki, akcesoria czy nawet biżuterię. Kieszonki pomogą Ci utrzymać także ład i porządek i z łatwością odnajdziesz potrzebną rzecz bez potrzeby wyrzucania całej zawartości na zewnątrz.
  • kosmetyczka do zawieszenia – najczęściej posiadają własny haczyk, dzięki któremu z łatwością powiesimy ją w łazience, tworząc niejako szafkę łazienkową z łatwym i szybkim dostępem do kosmetyków. Taką funkcję nierzadko mają kosmetyczki rozkładane, bo dzięki swoim kieszonkom stają się bardzo funkcjonalne.

 

Wróć do bloga