BLOG

Co powinna zawierać apteczka turystyczna?

Każdy z nas chce uniknąć sytuacji, w której konieczne będzie użycie apteczki turystycznej. Wypadki jednak chodzą po ludziach, dlatego aby nie kusić losu i czuć się bardziej komfortowo, podczas każdej wyprawy dobrze mieć przy sobie apteczkę turystyczną. Jest to szczególnie ważne, jeśli podróżujemy z dziećmi, które są szczególnie podatne na drobne skaleczenia i ugryzienia owadów. Jak powinna być wyposażona apteczka turystyczna?

Podstawowe elementy niezbędne w każdej apteczce turystycznej

Niezależnie od celu i długości wyprawy, zestaw do pierwszej pomocy powinien składać się ze środków opatrunkowych takich jak kompresy gazowe, bandaże, plastry, opatrunki samoprzylepne oraz rękawiczki dla zapewnienia bezpieczeństwa poszkodowanego. Ten podstawowy zestaw oraz kilka innych, bardzo przydatnych przedmiotów jak pęseta, nożyce ratownicze i agrafki, zawiera oferowana w naszym sklepie apteczka turystyczna Care Plus Basic. Waży ona zaledwie 166 g, a także ma bardzo kompaktowe wymiary, dzięki czemu zmieścimy ją nawet w niedużym plecaku podróżnym.

Lekarstwa, które powinny znaleźć się w apteczce turystycznej

To, jakie leki zapakujemy do zestawu, zależeć będzie w dużej mierze od naszych potrzeb. Nie wolno zapomnieć przede wszystkim o zabraniu medykamentów, które musimy przyjmować na co dzień, np. leków przeciwalergicznych. To jednak nie wszystko. W apteczce powinny znaleźć się obowiązkowo sprawdzone przez nas leki przeciwbólowe, preparaty na problemy żołądkowe oraz środki na oparzenia. Turyści, także podczas pobytu w górach, nie mogą zapomnieć ponadto o kremie z filtrem przeciwsłonecznym, gdyż oparzenia mogą poważnie uprzykrzyć wyjazd. Aby zapewnić dobrą ochronę faktor powinien mieć filtr co najmniej 30 SPF, choć w przypadku dzieci zaleca się jeszcze wyższy, nawet na poziomie 50 SPF. Poza opatrunkami i lekarstwami, dobrze wyposażona apteczka turystyczna powinna zawierać antybakteryjny żel do rąk, a także spray na kleszcze i komary, które są dokuczliwe niezależnie od miejsca do którego się udamy.

Podczas każdej wycieczki może zdarzyć się wiele nieprzewidzianych i nieprzyjemnych zdarzeń, a aby oszczędzić nam niepotrzebnego stresu, warto posiadać dobrze wyposażoną apteczkę turystyczną.

Wróć do bloga