Strona główna1 » Bergans of Norway
Promocje
Kontakt
 • Dreptaki - Marek Fabiański
  Barska 11/1
  94-215 Łódź
  NIP: 727-120-10-56
 • E-mail:dreptaki@dreptaki.com.pl
 • Telefon731 24 67 65
 • Godziny działania sklepu24 h/dobę
Systemy płatności
 • PayPal
 • tpay.com
 • Przelewy24
Karta Dużej Rodziny
alt
Zakupy zabezpiecza:

Bergans of Norway

Bergans of NorwayBergans of Norway to wiodący dostawca i producent sprzętu outdoorowego i odzieży technicznej. W ofercie firmy znajduje się szeroka gama odzieży ekspedycyjnej, outdoorowej, wysokogórskiej, narciarskiej czy też myśliwskiej, nie brakuje też jednak modnych ubrań lifestyle’owych. Norweska marka znana jest również z produkcji wysokiej jakości namiotów, karimat, śpiworów, plecaków oraz składanych kanadyjek. Co więcej, Norwegowie z Bergans niejednokrotnie wspierali wszelkiej maści wyprawy ekspedycyjne na terenie całego globu.

Początki innowacyjnej działalności firmy Bergans datuje się na 1908, a wszystko za sprawą Ole F. Bergana, wytwórcy rowerów, zapalonego myśliwego i wędrowcy. Mówi się, że Bergan wynalazł Stelaż Bergans podczas jednej z wypraw myśliwskich. Ponoć kiedy dotarł na zamierzone miejsce czuł się wyczerpany i obolały. Stelaż, który skonstruował wtedy w myślach uczynił markę Bergans wiodącym dostawcą plecaków, którym firma zresztą pozostaje – nieprzerwanie od przeszło 100 lat – do dnia dzisiejszego.

W połowie lat trzydziestych  stworzonych zostało kilka modeli ram nośnych dla najmłodszych. Dziecko siedziało na krzesełku przyspawanym do zaprojektowanej przez Bergans ramy. Przełomem było wykonane w 1970 i wypuszczone na rynek trzy lata później siodełko. Dzięki swojej innowacyjnej konstrukcji produkt zdobył sympatię zarówno rodziców, jak i samych dzieci (dziecko siedziało w ten sposób, że mogło na bieżąco śledzić wędrówkę rodzica).

 

alt